Warning: Creating default object from empty value in /home/speciali/domains/special.ir/public_html/wp-includes/ms-load.php on line 138 حذف وبلاگ ویولت
 • مشکلی هست! خوراک در دسترس نیست. دوباره تلاش کنید.
آخرین مطالب وبلاگهای سایت
Notice: curl_setopt(): CURLOPT_SSL_VERIFYHOST no longer accepts the value 1, value 2 will be used instead in /home/speciali/domains/special.ir/public_html/wp-includes/class-http.php on line 1366

حذف وبلاگ ویولت

وبلاگ ویولت به دستور كارگروه تعين مصاديق محتواي مجرمانه قانون جرائم رايانه اي به دلیل انتشار مواردی كه در فهرست مصاديق محتواي مجرمانه جرم محسوب می شد ، طی تذكری كه به مدیریت سایت ارسال شده بود حذف شد . مواردی كه در وبلاگ ویولت موجود بود :
ج ) محتوا علیه امنیت و آسایش عمومی
3. محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند. ( بند 1 ماده 6 ق.م )
5. تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران. ( ماده 500 ق.م.ا )
6. اخلال در وحدت ملی و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه از طريق طرح مسائل نژادي و قومي. ( بند 4 ماده 6 ق.م )
10. تبليع به نفع گروه ها و سازمانهاي مخالف نظام جمهوري اسلامي ايران ( ماده 500 ق م.ا )

و در صورتی كه این اقدام صورت نمی گرفت ، ماده 23 قانون جرائم رايانه اي در مورد مدیریت سایت اجرا می شد !!

ماده (23) ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض دریافت دستور کمیته تعیین مصادیق مذکور در ماده فوق یا مقام قضایی رسیدگی ‌کننده به پرونده مبنی بر وجود محتوای مجرمانه در سیستم‌ های‎ رایانه‌ ای خود از ادامه دسترسی به آن ممانعت به عمل آورند. چنانچه عمداً از اجرای دستور کمیته یا مقام قضایی خودداری کنند، منحل خواهند شد. در غیر این صورت، چنانچه در اثر بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی زمینه دسترسی به محتوای مجرمانه مزبور را فراهم کنند، در مرتبه نخست به جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال و در مرتبه دوم به یکصد میلیون تا یک میلیارد ریال و در مرتبه سوم به یک تا سه سال تعطیلی موقت محکوم خواهند شد.

با تشكر
حسین رسته

45پاسخ به “حذف وبلاگ ویولت”

 • حسین رسته:

  من نمیدونستم یك خانم روی یك ویلچر ، پشت یك رایانه اینقدر میتونه خطرناك باشه !! به هر حال این خطر به لطف برادران و خواهران شاغل در كارگروه تعين مصاديق محتواي مجرمانه قانون جرائم رايانه اي كشف و رفع شد !!
  قضاوت در مورد این دستور و این اقدام به عهده خودتون ….

 • سارا:

  ایشون الان بازداشت هستن یا نه؟

 • امیر:

  متاسفم برای این کارگروه و برای خودم و شما و هر کی که تو این مملکت زندگی می‌کنه

 • تینا:

  ایشان که در خیلی از رسانه های دولتی بودند و برنامه رادیویی داشتند پس کی معلوم شده که کارشون قانونی نبوده_؟

 • مطلبتون رو خوندم ،جالب بود
  ممنون

  اگر دوست داشتین از سایت منم دیدن کنید
  فروشگاه موبایل

 • سوگند:

  این گروه و دسته ای که اینگونه لطف دارن اونوقت به ریز نباید بگن که ویولت عزیز کجا خطا کرده کجای کارش ایراد داشته؟ کجای نوشته هاش از این تبلیغ ها کرده ؟
  موندم چطور همه ما ها که سالهاست خوانند ه اش بودیم و این همه درس زندگی ازش یاد گرفتیم و این همه طرفداران پروپا قرص وبلاگش بودیم همه دور ازجان شما نفهمیم؟ بعد مثلا یه کارگروه به سه سوت تشکیل میشه نمیدونم کجا و به دوسوت هم تصمیم میگیره یه وبلاگ باید از صحنه روزگار حذف شه؟
  چون راست میگفت .چون سرش رو زیر برف فرو نمیرد. چون ادم شکستن نبود . چون انسان بزرگی بود واقعا لازم بود بره. باید میرفت و جاش رو مثلا به یه خانم تازه نفس جوون میداد که همسر صیغه ای مردی زن دار هست ومینویسه و وقیح ترین کارهاش رو به اشتراک میزاره و خوب تشویقی برای دختران جوان اغاز این راه هست و صدالبته علیه امنیت و اسایش عمومی نیست فقط خانمان براندازه

 • ستاره:

  امنيت ملي يعني چي؟
  خاك بر سر اون مملكتي كه امنيتش به خاطر حضور ملتش تهديد ميشه
  طفلك ويولت كه چقدر خطرناك بوده و خودش خبر نداشته.
  خودش خبر نداشت هيچي، ما هم بي‌خبر بوديم….
  واقعا كه

 • ستاره:

  آقاي رسته شما كه از ترس يا اجبار دولت وبلاگ ويولت را حذف كرديد از ابتداي پا گرفتن اينجا و همكاري نويد و ويولت براي ساختن چنين مكاني خبر داريد؟ ميدونيد با حذف ويولت انگار نويد را حذف كرديد؟
  مي‌دونيد براي مني كه سالهاست با حضور نويد و ويولت خواننده اينجا هستم كار شما به معني مرگ مجدد نويد هست؟ بعد از رفتن نويد، ويولت ياد و نامش را زنده نگه داشت كه شما الان چه لطفي كرديد با اين حذف عجيبتان.
  اصلا ميخواهيد عكس نويد را هم برداريد و به جاش عكس آقا را بگذاريد تا خيالتان راحت بشه كسي امنيت ايشون را تهديد نمي‌كند. بهتر نيست؟
  special ايده و نظر ويولت بود. از اين موضوع اطلاعي داريد؟ نام اينجا به خاطر حضور ويولت شكل گرفت حالا شما زحمت كشيديد و ويولت را حذف كرديد؟!!! براي چي آخه؟؟؟
  شما اجازه نداريد به بهانه‌اي واهي وبلاگي را از اينجا حذف كنيد. تك تك افراد اينجا محترم و عزيز هستند. كاري نكنيد كه از تمام بچه‌هاي اين سايت بخواهيم وبلاگهايشان را پاك كنند و به جاي ديگري نقل مكان كنند.
  لطفا هرچه سريعتر اين اشتباه را جبران كنيد
  يك كشور به خاطر حضور مردمش ارزش دارد. كشوري كه ساكنينش را حذف كند سنگ و خاكي بيش نيست و هيچ ارزشي ندارد.

 • حسین رسته:

  خدمت ستاره عزیز باید عرض کنم امثال شما که فقط حرف میزنند و دم از نوید و آرمان های اون و .. میزنند زیاد هست . شما حتی شجاعت این رو هم نداشتید که مشخصات خودتون رو بنویسید و با یک ایمیل جعلی کامنت گذاشتید !! اونوقت از من توقع دارید سایتی که از نظر حقوقی متعلق به من نیست رو مطابق میل شما ترسو ها اداره کنم ؟ سایت اسپیشال بیش از 6 هزار عضو و انجمن و وبلاگ های اون روزانه چندین هزار بازدید کننده داره ، در صورت عدم رسیدگی به درخواست کمیته مذکور ، هم دسترسی به سایت برای هزاران بازدید کننده اسپیشال بسته میشه و هم جریمه های سنگین نقدی که قرار نیست شما پرداخت کنید !! رو باید پرداخت کنیم . واسه کی ؟ ترسوهایی مثل شما ؟؟ که فقط از پشت کامپیوترتون شیرید و بیرون از اون حتی موش هم نیستید ؟؟
  شما در حدی نیستید که اعضاء اسپیشال بخوان به شما اقتدا کنند و طبق فتوای شما اینجا رو ترک کنند . این حرف ها رو به كارگروه تعين مصاديق محتواي مجرمانه قانون جرائم رايانه اي ارسال کنید و نه من .
  شما نمیخواد سنگ ویولت و سایت اسپیشال رو به سینه بزنید . پاچه خوار به اندازه کافی اطراف ما زیاد هست .

 • ستاره:

  آقاي رسته گرامي
  شجاعت يعني آدرس ايميل؟

  6 هزار عضو و انجمن و وبلاگ اينجا دور هم جمع شده‌اند براي چي؟! براي اينكه حرف از درد و ناراحتي و غصه بزنند يا شجاعت را به همديگر نشان بدهند و همديگه را تقويت كنند؟
  شجاعت يعني چي؟ يعني توانايي اينكه “خوب يا بد”، بتونيم حرفمان به بگوييم. اگر غلط بود مجاب بشيم غلط گفته‌ايم و اگر درست بود كمكمان كنند درست‌تر باشيم.
  من شخصا نويد را نديدم. حتي در فضاي مجازي هم باهاش صحبت نكردم اما ايشون را از طريق وبلاگ ويولت و بعد از اون مراجعه به مطالبي كه خودشون گفته بودند شناختم. چون خودم مبتلا به ديستروفي هستم دقيقا مي‌تونم بفهمم نويد چه حال و حوايي را تجربه كرده

 • ستاره:

  اگر نويد براي شما يك دوست، آشنا يا … محسوب ميشود براي من بخشي از وجودمه. چون ديستروفي شوخي ندارد. ديستروفي درد بي‌درمانيه كه توان آدم را مي‌گيرد… بنابراين كار و هدف نويد بسيار با ارزش بود. نويد محيطي ايجاد كرد كه همه با هم باشند. اينجا محيطي نيست كه بخواهيم همديگه را حذف كنيم.
  او انسان‌هاي بسياري را به هم وصل كرد تا در كنار هم سختي‌هايشان را فراموش كنند. مي‌دونيد من چند بار از حرفهاي ويولت و وبلاگش نيرو گرفتم براي ادامه دادن؟ ميدونيد چه روزهايي اين آدم ترسو (من) اومد و از ويولت شجاعت گرفت؟
  اما ويولت هيچوقت ترسو خطابم نكرد. هيچوقت نخواست آدرس حقيقي ايميل يا مشخصات واقعي ازم بدونه.
  شما از جريمه سنگين مي‌گوييد. بله البته حق با شماست كه نگران باشيد. اگر بخواهيم اينجوري بررسي كنيم پس همه مي‌ترسيم و تا زماني كه مي‌ترسيم اوضاع و شرايط جاري حقمان است. فقط اگر كميته فردا خواست وبلاگ آقاي زندي و بعدش ساير وبلاگ‌ها به خاطر نوع نوشته‌هايشان حذف شوند چي؟ آنها را هم حذف مي‌كنيد؟

 • ستاره:

  اگر درست به خاطر داشته باشم هنوز چند ماهي از روزي كه ويولت به عنوان داور بود نمي‌گذره، از شما مي‌پرسم چي شد كه اين داور امروز بايد حذف بشه؟
  آيا كشوري كه امروز داورش باشم و فردا روز مغضوب شده، ثبات داره؟
  و اصولا مي‌خواهم بدونم معلولين در يك جامعه چطور مي‌تونند به عنوان تهديدكنندگان امنيت ملي شناخته بشوند؟
  فكر نمي‌كنيد افرادي مثل نويد و ويولت كه با هزاران مشكل شخصي باز هم چراغ روشن و راهنمايي براي ديگران مي‌شوند بايد مورد تقدير قرار بگيرند؟ اين مسئوليني كه امروز دستور حذف وبلاگ ويولت را دادند ديروز از نويد حمايت كرده بودند تا چنين مكاني ايجاد كند؟
  ما نويد را نه به خاطر حمايت مسئولين بلكه به خاطر توانايي‌ها و ارزش شخصي‌اش شناختيم و اين براي كشوري به اين بزرگي يك درد است.
  به هر حال در حال حاضر مدير اين سايت شما هستيد و تصميم‌گيري با شماست. اين شما هستيد كه مي‌تونيد با مسئولين منطقي صحبت كنيد تا اين مسئله حل شود. من نه شغلي دارم كه بتوانم از نظر هزينه‌هاي سايت كمكي باشم نه توانايي اينكه اگر سايت مسدود شد بتوانم يك هاست ديگر تهيه كنم و از اين نظر كاملا به شما حق مي‌دهم.
  فقط ميدونم اگر نويد بود جور ديگه‌اي برخورد مي‌كرد.

 • سوگند:

  اقای رسته عزیز
  چقدر زود عصبانی مشید و چقدر بد می نویسید . این گروه محترم به شما دستور درست صحبت کردن نمی ده؟ واژه هایی محاوره کوچه بازای و فیلمهای مزخرف رو لااقل به احترام نوید (روحش شاد) اینجا نباید به کار برد
  وقتی شما در یه پست از بانو ویولت توانمند یاد میکنید ما هم حق داریم نظری بنویسیم. اینجا صدای اعتراض ماست و صدای اعتراض ما میتونه از طریقی سایتی که ویولت سالهاست براش وقت و نیرو گذاشته به گوش این کارگروهها برسه.
  ما که سالهاست خواننده وبولت هستیم حتما تا حالا راههای مختلف ارتباطی با ایشون رو یاد گرفتیم. همچنان مشتاق یادگیری درسهای زندگیش هستیم چه اسم ما ترسو باشه چه اسم مون پاچه خوار
  اگر هم اینجا هستیم به خاطر اینکه از شما کمکی بگیریم برای رسوندن صدای اعتراض اما گویا شما ترسو تر از همه ماهستید
  راستی هیچوقت حتی به خواننده گذری نفرمایید شما در حدی نیستید که…. این اخر بی معرفتیه. بهرحال شما اینجا هستید که ادامه دهنده راه نوید باشید .
  ضمنا من یکی نام واقعیم رو دارم و ای میلی که لینک به وبلاگی که در اون می نویسم رو اوردم.

 • حسین رسته:

  بله من عصبی بودم و عذر خواهی میكنم .
  از اینكه شما رو ترسو خطاب كردم عذر میخوام . اما لطفاً اعتراضتون رو جای دیگه ببرید . من شخصا اعتراضم رو به خود كارگروه ارسال كردم .شما هم هر اعتراضی دارید به این آدرس اعتراضتون رو ارسال كنید .
  blog@dci.ir

 • ستاره:

  آقاي رسته گرامي
  با سلام و تشكر بابت ايميلي كه گذاشتيد تا ما هم اعتراضمان را ارسال كنيم. اين كار خوب و درستيه و كاش از ابتداي كار به كل اين 6000 نفر عضو مي‌گفتيد چنين دستور صادر شده. نظر شما چيه و چه كنيم كه از هم سوا نشيم در عين اينكه آسيبي ايجاد نشه؟
  اينجا مكاني براي با هم بودنه، نه سواي هم بودن. ما اينجا نيستيم كه همديگه را له و نابود كنيم، اينجا هستيم تا از هم ياد بگيريم و قوت بازوي هم باشيم.
  همونطور كه گفتم من هم ديستروفي دارم و وضعيتم به قدر سخت شده كه حتي موقع پهلو به پهلو شدن در هنگام خواب به كمك نياز دارم. بنابراين وقتي نويد نوشته بود توان دستهاش بقدري كمه كه نمي‌تونه بالا بياره كاملا مي‌فهميدم چي ميگه. وقتي نويد به رحمت ايزدي رفت دلم مي‌خواست جاشو بگيرم و با همون اقتدار چراغي مثل چراغ او روشن نگه دارم اما لطافت و شجاعت كلام ويولت و نويد را نداشتم.
  ميدونم كه توي اين كشور اكثر وبلاگ نويسان شجاع آخر كارشان زندان و مرگ است. از زندان ترسي ندارم چون بدن خودم قفس و زنداني به مراتب سخت‌تر از سلول انفرادي هست. از مرگ هم ترسي ندارم چون افرادي مثل من هر روز آرزوي مرگ مي‌كنند. بنابراين اگر مي‌تونستم مثل ويولت مشوق يك نفر ديگه باشم كه از خونه بيرون بياد و زندگي را (در هر شرايط و با هر شرايطي كه هست) زندگي كنه بسيار عالي بود. اما من مثل ويولت نيستم چون آدم منزويي هستم. بنابراين هيچ تجربه‌هاي جالب يا رنگارنگي كه خوندنش براي لحظاتي خواننده را از اين دنيا فارغ كنه نداشتم به همين خاطر ترجيح دادم چراغي كه مرتب سوسو ميزنه درست نكنم مبادا به سرگرداني ديگران منجر بشه…… و اينجوري بود كه خواننده خاموش ويولت ماندم

 • ستاره:

  نوشته‌هاي ويولت حداقل كاري كه براي من كرد، ايجاد اشتياق براي نشستن روي ويلچر و رفتن بيرون از خونه بدون ترس و نگراني و احساس بد بود. باورتان نمي‌شود اما اولين باري كه بعد از خوندن ماجراهاي شگفت‌انگيز ويولت روي ويلچر نشستم و از خونه بيرون رفتيم براي يك روز كامل تصوير تمام مغازه‌هاي رنگارنگ و اجناس جورواجورشون توي ذهنم مي‌چرخيد و پر از شور و شوق شده بود. اونجا بود كه تا حدي احساس ويولت را حس كردم. از اون روز تا امروز دفعات ديگه‌اي هم حاضر شدم برم بيرون (كه كلش كمتر از مجموع انگشتان دست ميشه)و هر بار كلي خاطره و احساس خوب تجربه كردم كه همه را به نحوي مديون ويولت و ماجراهاي شگفت انگيز بيرون رفتنهاش، عزيزانم و مردم خوب خيابون كه فوري به كمك ميان هستم.
  براي همين بهم حق بديد وقتي مي‌بينم ويولت اينجا نيست ناراحت بشم. من هيچي، ميدونيد ممكنه به چند تا خواننده خاموش مثل من ويولت قوت داده باشه كه شما و مسئولين ازش بي‌خبريد؟ كجاي اين كار مخالف امنيت ملي هست؟؟؟
  شايد اين مخالفت از اونجا حاصل ميشه كه با بيرون رفتنم فهميدم چقدر وضعيت خيابانها براي عبور ويلچر نامناسبه و البته كه اين ضد امنيت ملي محسوب ميشه. امنيت ملي يعني اينكه وقتي با ويلچرت ميري بيرون از بس زمين بالا پايين ميشه با چرخ پنچر برميگردي خونه و توي دلت متاسف از اينكه چقدر به عزيزانت زحمت دادي بابت بالا پايين كردن‌هاي ويلچر و وزن تو
  امنيت ملي يعني بنشين توي خونه‌ات و خفه باش كه مبادا كسي بفهمه پياده‌روها پر از دست اندازه و تو بدون پاي سالم حق نداري به تنهايي از خونه خارج بشي

 • ستاره:

  امنيت ملي يعني 3% از سهم استخدام بانك‌ها متعلق به معلولين هست (طبق قانون) اما وقتي تو با مدرك كارشناسي و قبولي در آزمون ورودي بانك، دلت خوشه كه شغلي خواهي داشت در مصاحبه رد بشي چون بانك حق داره پرسنلش را از بين سالم‌ها و بهترين‌ها انتخاب كنه. بنابراين تويي كه معلول هستي بايد بيكار و بيعار بنشيني توي خونه‌ات و قدرت مالي نداشته باشي كه بتوني شخصا براي خودت ويلچر بخري و در همه زمينه‌ها وابسته به ديگران باشي.
  امنيت ملي يعني وقتي ماشينت خرابه و نياز به تعويض ماشين داره ببيني ماشيني كه هيدروليك و اتوماتيك باشه اونقدر گرونه كه توان ماليشو نداري اونوقت در سايت بهزيستي خبري مي‌بيني كه وقتي پيگيري مي‌كني مي‌بيني همه ازش بي‌خبرند و اصل خبر اشتباه دارد.
  امنيت ملي ……

 • ستاره:

  امنيت ملي يعني وقتي درد را ديدي سكوت اختيار كني و دم برنياري كه اگر مثل ويولت بودي و گفتي كف خيابون خرابه، يا فلان قسمت از كار مشكلي درش هست ميشي ضد امنيت ملي.
  آقايون مسئولين بهتر نيست امنيت ملي را شما فراهم كنيد؟
  بهتر نيست كف خيابون‌ها و وضعيت عبور افراد معلول را درست كنيد قبل از انيكه صداهايي در گلو خفه بشه و صداهايي ديگه فرياد؟
  بهتر نيست قبل از اينكه خانه نشيني در افرادي چون من افسردگي ايجاد كنه اون قانوني كه خودتون نوشتيد را رعايت كنيد و وقتي همچون مني با داشتن مدرك كارشناسي ارشد از دانشگاه سراسري و قبولي در آزمون ورودي مشاغل، حذفش نكنيد چون شما موظف به استخدامش بوديد؟
  بهتر نيست به جاي اينكه ما را از هم پاره پاره و سوا كنيد سوزن به دست بگيريد و پارگيها را رفو كنيد؟
  بهتر نيست به نويد و افرادي چون نويد بها بدهيد قبل از اينكه دنياي شما را ترك كنند؟
  بهتر نيست براي ويولتي كه از وقت و زندگي خودش گذاشته تا به افرادي چون من شور و شوق و انگيزه بده قدرداني كنيد (نه اينكه مدتها وبلاگش را فيلتر كنيد و بعدشم پاكش كنيد) و از لحاظ مادي و معنوي كمكش كنيد كه اگر تا حالا دست صد نفر را گرفته از حالا به بعد به هزاران نفر كمك كنه

 • ستاره:

  امنيت ملي يعني شما كمك كنيد تا من خودم باشم نه اينكه بخواهيد آن چيزي بشم كه شما مي‌خواهيد.
  امنيت ملي يعني شمايي كه مسئول و رئيس هستي مشكلات را حل كني نه اينكه پاكشون كني. اگر اشكالي در كار من هست، بهم بگوييد اشكال كارم كجاست و من را مجاب كنيد….. زماني كه نتونيد اشكال كار را بهم نشون بدهيد يا من را مجاب كنيد شايد شما در اشتباهيد
  امنيت ملي يعني ما همه با هر شكل و رنگ و فرمي كه داريم دست به دست هم بدهيم نه اينكه همديگه را حذف كنيم و دور بندازيم
  براي يك بدن امنيت ملي يعني قدردان دستش باشه. قدردان انگشتها و ناخن‌هاش… وقتي انگشتت را بكني و بندازي دور چون از پس هزينه درمانش برنميايي فردا روزي با فقدانش مواجه ميشي و مي‌فهمي چقدر جاي اون انگشت خاليه و چقدر حضورش ضرورت داشته
  امنيت ملي يعني خدا هيچ چيزي را بي‌دليل خلق نكرده پس مخلوقات خدا را آزار نده… به جاي نابودي، ايجاد كن…. به جاي زندان كردن بهشت بساز وگرنه يكروزي مي‌فهمي زندانها درد بزرگت شده و دليل نابوديت
  امنيت ملي يعني ما انسان هستيم پس زيباترين وجهه انساني خودمان را به نمايش بگذاريم
  امنيت ملي يعني من اونقدر خوب باشم كه شما عاشق بودنم باشي نه اينكه بخوام به زور شما را رنگ خودم كنم چون فكر مي‌كنم خوبي يعني اين

 • ستاره:

  امنيت ملي، يعني نويد كه اگر رفت از خودش اثري ماندگار به جا گذاشت و دوستان زيادي را گرد هم جمع كرد.
  امنيت ملي يعني ويولت
  امنيت ملي به معني نويد، ويولت، آقاي زندي، نسيم، آيدا، يك قدم به خوشبختي و ساير دوستانه… اگر به راي كميته‌اي ويولت حذف بشه فردا روزي كه آقاي زندي بيان كند باتري ويلچر برقي بسيار گرانه و براي معلولين خريدش آسون نيست و بدون باتري ويلچرهاشون بي‌ارزشه، ايشون هم حذف خواهند شد چون ضد امنيت ملي بودند و دردي را بيان كردند كه عده‌اي ازش بي‌خبر بودند.
  آقاي زندي عزيز امسال وبلاگ شما به عنوان وبلاگ برتر شناخته شده اما با اين اوضاع زياد دور نباشه روزي كه شما هم مغضوب شويد مگر اينكه همه با هم همت كنيم و بگوييم امنيت ملي يعني با هم بودن و حمايت كردن از همديگر.
  مني كه معلولم و قادر نيستم امور روزانه خودم را انجام بدهم دليلي براي ترسيدن يا ترساندن ندارم. من نمي‌توانم ضد امنيت ملي باشم اما مي‌تونم افسرده‌تر و ناتوان‌تر بشم كه شرايط فيزيكيم به اين سمت مي‌كشوندم. پس اون شخص يا اشخاصي كه من نوعي (يا ويولت) را خطر مي‌بينند بايد به خودشان رجوع كنند و اشكال را در خودشان بيابند. تا همينجا ايران به اندازه كافي ويران شده است پس دست به دست هم بدهيم و نگذاريم از اين خرابتر بشه. نابودي و حذف افراد جامعه راه حل مشكلات نيستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
  فراري كردن آدمها راه حل مشكلات نيستتتتتتتتتتتتتتتت
  متهم كردن آدمها راه حل مشكلات نيستتتتتتتتتتتتتتتتت
  مسئولين محترم، كمك كنيد راه حل‌ها پيدا بشوند.
  ديروز در وبلاگ يكي از دوستان خوندم آرزو داشت ويلچر برقي داشته باشه، كمك كنيد آرزوي اون دوست محقق بشه. براش بهترين ويلچر برقي موجود در بازار را بخريد و هديه كنيد تا بتونيد دلشادي و لبخندش را ببينيد. ديروز ديستروفي نويد را برد، شايد امروز يا فردا من را ببرد و پس فردا سايرين را. بهم بگوييد شما كه مسئول هستيد جز اينكه امروز اشك به گونه من نشونديد چه كرديد؟
  آيا شما توان اين را داريد آرزوي آدمها را برآورده كنيد و لبخندي به لبي بنشونيد؟
  آيا هنري براي ساختن، آباد كردن و شاد كردن دل ناتواني در وجودتون پيدا ميشه يا هرچي بلديد و مي‌دونيد از حذف كردن و نابود كردن و پايين آوردن سرعت اينترنت و فيلتر كردنه؟
  اگر به حذف و فيلتر كردنتان ادامه بدهيد كه احسنت بر شما و مسلمانيتان چون داريد به من ياد مي‌دهيد مسلماني يعني ماشين نابود كننده‌اي باش كه هر كسي با اهداف و خواسته‌هاي تو هم جهت نيست بايد نابود بشه

 • ستاره:

  آخرين سخن براي كارگروه محترم:
  عزيزانم، متاسفانه اخيرا شما به خودتان اجازه مي‌دهيد به اسم قانون هر كاري دوست داريد انجام بدهيد براي مثال به خونه مردم هجوم مي‌بريد و ماهوارهايشان را نيست و نابود مي‌كنيد اما تا حالا از خودتان پرسيديد شايد ساكنين اين خانه معلولين و سالمنداني باشند كه هيچ تفريح، شادي و سرگرميي جز ديدن همان ماهواره ندارند؟ وقتي شما لطف مي‌كنيد و آنتن‌هايشان را به زور و اجبار خراب مي‌كنيد براي سرگرم شدن و گذران وقتشان هيچ راهكاري انديشيده‌ايد؟؟ فكر نمي‌كنيد آدمي كه كار نداره و لحظه به لحظه شاهد هدر رفت نيروي جواني و عمرش هست بدون سرگرمي سر به جنون مي‌گذارد؟؟
  بهتر نيست به جاي اينكه مثل قوم مغول، اموال مردم را تخريب كنيد به غناي برنامه‌هاي تلويزيون خودتان مشغول شويد تا برنامه‌اي ارزشمند، آموزنده و پرمحتوا داشته باشد تا به جاي اينكه روشن كردن كانال تلويزيون ايران دنياي غم و ناراحتي به دل بياره انگيزه و اشتياقي براي تماشا فراهم كند؟ فكر نمي‌كنيد اونجوري عده بسياري شاغل و عده بسياري راضي مي‌شوند؟ و آيا اين روش درست حل مسئله نيست؟
  آيا آزادي حق مسلم هر انسان نيست؟ آيا افراد حق ندارند تصميم بگيرند چه چيزي ببينند و چه چيزي نبينند؟ آيا شما وكيل و وصي خدا هستيد؟
  وقتي خدا گفته “لا اكراه في الدين…” چرا شما اجبار مي‌كنيد؟ خالق هستي گفته اكراهي نيست چه برسه اجبار، چرا شما كاسه داغ‌تر از آش شده‌ايد؟

 • ستاره:

  من هم ترسو هستم هم ناتوان
  اما اين فرد ترسوي ناتوان با چشمهاي ويولت ميديد…. شما چشمهايش را ازش گرفتيد
  با گوشهاي ويولت ميشنيد…. شما گوشهاشو ازش گرفتيد
  و با لبهاي ويولت لبخند ميزد كه به محبت شما لبهاش دوخته شد
  چه كارگروه خوبي تشكيل داده‌ايد و چقدر دردهاي جامعه به حضور شما عزيزان پاك شده
  بهتر نيست به بيمارستانها تشريف ببريد و تمام نوزاداني كه به دنيا ميايند را كور و كر و لال كنيد تا هيچوقت هيچ چيزي امنيت شما و امنيت مليتان را به خطر نياندازد؟
  من هرگز به خارج از كشور نرفته‌ام اما وقتي ويولت خاطرات سفرش را تعريف مي‌كرد و عكسهايي به اشتراك مي‌گذاشت هم قدم و همراهش شدم و با او لذت بردم
  در برج ميلاد حضور نداشتم اما به واسطه وبلاگ ويولت انگار اونجا بودم و در آن جمع شركت كردم
  به همين خاطر بار ديگه و براي آخرين بار از شما مي‌خواهم در حكمي كه داديد تجديدنظر كنيد.
  مي‌گويند هنرمند اون كسي هست كه بتونه يك نفر (حتي تنها يك نفر) را در طول عمرش نجات بدهند چون نجات يك نفر مي‌تونه به اندازه نجات يك جامعه مفيد باشه. لحظاتي بود كه ويولت من را (نديده و نشناخته) نجات داد. شما چطور؟ آيا شما حاضر هستيد اين وبلاگ را به جايگاه سابقش و حتي جايگاهي به مراتب بهتر برگردانيد؟
  يادتان باشه ويولت امروز، داور ديروز است. اگر دردي را بيان كرده، به درمان بپردازيد تا به خسران مبتلا نشويد.
  اگر اشتباه نكنم ويولت روزي در برنامه تلويزيوني به مجري برنامه گفت “شما روي ويلچر نشستيد اما از درد ويلچر نشيني بي‌خبريد” و چه سخن زيبايي به زبان آورد. معني حرف ويولت را من ويلچرنشين مي‌فهمم و اگر مي‌خواهيد اين درد را به شخصه تجربه نكنيد كمك كنيد كه درد ويلچرنشينان كمتر بشه وگرنه يك پوست موز كفايت ميكنه تا نخاع شما هم دچار آسيب بشه و درد ويلچر نشيني را تجربه كنيد. (خدا اون روز را برايتان نيارد كه بد درديه)
  تا وقتي پاي سالم داريد حتي اگر 12 ساعت روي ويلچر بنشينيد درد ويلچرنشيني را نمي‌فهميد اما به محض اينكه قدرت از پايتان رفت و قادر نبوديد حتي سانتيمتري خودتان را جابجا كنيد يك ساعت ويلچرنشيني هم برايتان درد و عذاب اليم ميشود

 • ستاره:

  بنابراين شما مي‌پرسم
  “آيا چشمها، گوشها و لبان من را به من بازمي‌گردانيد؟”

 • سلام به همه دوستان
  وقتی توی وبلاگ من هم کسی حرف تندی میزنه و اسم و آدرس نمیذاره که جواب بدم من هم عصبانی میشم.
  پس به حسین آقا که مدیریت جمع بزرگی را بعهده داره و باید منافع جمع را در نظر بگیره حق میدم که ناراحت بشه
  اما بهتر بود که پاسخی ملایم تر میداد
  تو روز جهانی معلولان من مستقیم با خود ویولت پیرامون فیلتر شدن وبلاگش حرف زدم
  ویولت میگفت: تا حالا چند بار این اتفاق رخ داده و بهم گفتن که چی ننویسم و چه مطالبی را از وبلاگم حذف کنم که رفع توقیف بشه.
  بنظر من : بهتر بود ویولت برای خواننده هاش هم که شده یکم سبک نوشتنش را عوض میکرد.
  همه میدونن اگه پا رو دم مار بذارن حتما نیش میخورن پس اگه آدم میخواد پا رو دم مار بذاره باید اول کفش آهنی بپوشه.
  انتقاد و نیش و کنایه و فحش و بد و بیراه را باید از راهی بیان کرد که خواننده بفهمه و کار گروه نفهمه
  با آرزوي سلامتي براي همه
  با داشته‌های مثبت و نداشته‌های منفی باید شاد بود

 • سارا:

  بچه ها ویولت اصلا ناراحت نیست
  خیلی شاد و سرخوش رفته دوباره وبلاگ زده و داره مینویسه و اصلا براش مهم نیست هزاران نفری که با شوق وبلاگش رو میخوندن حالا دیگه آدرسی ازش ندارن…

 • فوق العاده است . , محشره.نمی دونم چی بگم

 • محمود:

  خطابم به این به اصطلاح کارگروهه: با این قبیل کارها دنبال چی هستید،‌من یکی که کاملا به این سخن امام علی ایمان دارم
  «حکومت به کفر می ماند اما به ظلم نه.»

  در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
  این عوعو سگان شما نیز بگذرد
  آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
  گرد سم خران شما نیز بگذرد
  بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم
  تا سختی کمان شما نیز بگذرد

 • ستاره:

  ويولت بايد سبك نوشتنش را عوض كند؟؟؟
  اگر ويولت سبك نوشتنش را عوض كند فكر مي‌كنيد بازم ويولته؟!! ويولت يعني همان چيزي كه ديديم و شنيديم. ويولت تا زماني ويولته كه به دلخواه خودش بنويسه نه دلخواه من و شما و ديگران.
  اگر قرار باشه به زور و اجبار كميته تغيير كنيم معني آزادي انساني چي ميشه؟
  با اجبار كميته و تغيير به خواست آنها من ديگه من نيستم، تنها عروسكي براي خيمه شب‌ بازي آنها مي‌شوم. اين خواست اعضاي اينجاست؟؟؟
  آيا هم بايد معلول بود، هم از امكانات بي‌بهره، هم مورد بي‌انصافي قرار گرفت؟
  اين چگونه آزاديي هست كه من، شما و ديگران مجبور باشيم به دلخواه كميته بنويسيم و بگوييم؟
  براي چي بايد در مملكت خودمون كفش آهني بپوشيم؟
  به خاطر اينكه خيابان‌ها براي رفت و آمد مناسب نيست بايد از بيرون رفتن اجتناب كنيم يا بهتره وضعيت خيابان‌ها و پياده‌روها تصحيح بشود تا همچون مايي هم بتوانند زندگي كنند؟ به خاطر گراني بايد داشتن ويلچر برقي براي دوستانمان آرزو باشد؟!!!

  اين كميته محترم از حد گذرونده. به جاي اصلاح كردن به نابودي اقدام كرده. به خاطر اينكه زحمتشان را كم كرده باشم وبلاگ نوپايي كه درست كرده بودم و زيباترين مكاني بود كه مي‌تونستم بسازم را حذف كردم چون فهميدم در اين كشور نبايد نوشت. اگر نوشتي، وقت گذاشتي و بابت نوشته‌هات زحمت كشيدي عاقبتي جز حذف در انتظارت نيست چون اينجا آزادي وجود ندارد. براي چي بايد سرمايه‌گذاري كرد جايي كه به ناحق حكم نابودي مي‌دهند
  اين چه وضعيتيه؟
  اون از وضعيت اقتصاد، اون از وضعيت هوا، اون از آب
  همه چيز خرابه و روز به روز داره بدتر هم ميشه اونوقت اين ميان بايد ويولت تغيير سبك بدهد؟ با سكوت و تغيير سبك من و شما اقتصاد درست ميشه؟ آب و هوا بهتر ميشه؟ سرطانها كمتر ميشه؟
  قيمت دلاري كه امروز شد 3500 تومان برميگرده به 1200 تومان؟ قيمت ويلچرها برميگرده به جاي سابق؟ باقي هزينه‌هاي درمان چطور؟ آيا داروها را ميشه باز هم تهيه كرد؟
  مي‌دونيد در روز چند نفر به بيماران سرطاني اضافه مي‌شوند؟
  بازار پر شده از اجناس اشغال چيني. كي اجازه ورود صادر ميكنه؟ كي مصرف مي‌كنه؟ نتيجه مصرف اين اشغال‌ها چي شده؟
  دقت نكرديد چقدر روز به روز بيمارتر و آزرده‌تر هستيم

  در چنين شرايطي سكوت منجر به بهبودي اوضاع ميشه؟؟؟ اصلا و ابدا

  ويولت بود كه مي‌تونست در اين آشفته بازار لبخندي به لب خوانندگانش بنشوند اما با سكوت شما عزيزان و زورگويي اعضاي كميته اون لبخند هم سلب شد. اصلا به نظر مياد خنديدن جرمه. در مكتب اين عزيزان شادي خطاست…
  ممكنه من، سوگند و ديگر دوستان اعتراض كنيم و ديگران سكوت اما چند سال گذشته بهم نشون داد كساني كه سكوت كردند به چنان شرايط سختي مبتلا شدند كه اي كاش در وقتش سكوت نكرده بودند
  به هر حال هر كسي به اندازه و سهم خودش بايد اعتراض كند. هر شخصي با زبان و شيوه خودش و گرنه شرايطي به مراتب سخت‌تر از امروز گريبان‌گيرمان ميشود و مقصر آن فقط خودمان هستيم.
  اگر نتوانيم وبلاگ ويولت را برگردانيم بايد منتظر و شاهد اين باشيم كه بعد از اين ساير وبلاگ‌ها هم يكي يكي حذف بشوند مگر اونهايي كه به صلاحديد و ميل كارگروه مي‌نويسند.
  ………
  در نهايت از آقاي رسته گرامي بي‌نهايت متشكرم بابت تمام زحمات و خدماتي كه انجام دادند و مي‌خواهم بدونيد به هيچ عنوان از كلام شما ناراحت نيستم و ممنونم كه ترسم را به من متذكر شديد.
  دليل عمده ناراحتي من سالهاي زيادي هست كه به عنوان خواننده‌اي خاموش شاهد تلاشهاي نويد و ويولت بودم. دليل ناراحتيم اشكهاييه كه در سالگرد نويد با خوندن وبلاگ ويولت از چشمانم جاري شد و حالا مي‌بينم مسئوليني كه قدردان نويد در زمان حياتش نبودند امروز هم در حيات ويولت به جاي حمايت و پشتيباني از او حكم به حذفش صادر كردند.

 • خاموش ويولتي:

  ويولت خوب بود خيلي عالي بود
  اما به بيراهه رفت
  آخه ژيلت دوردونه و س ك س فلاني و خيانت اله و س يا ست بله چه ربطي به ويلچر و اسپسيال و ام اس داشت
  مسبب حذف وبلاگ خودش بود چون واقعا خيلي از دوستاني كه من با اونها در ارتباط بودم از وضع كنوني وبلاگش ناراضي بودن واين روز رو ميديديم كه وبلاگش براي مسايل مزخرف حذف بشه متاسفانه

  • قطع نخاع:

   ویوولت زر زیادی زده تاوانش رو هم باید بپردازه.
   حالا چون روی ویلچیر نشسته که دلیل نمیشه از خطاش چشم پوشی کنن.
   به نظر من که دست کار گروه درد نکنه.

 • سلام ستاره خانم
  ممنون از لطفت
  مگر ویولت از اول ام اس داشت و مثل الانش بود
  او اول یواش راه میرفت بعد با عصا و با واکر و الان رو ویلچره
  انسان یه ویژگی داره بنام سازگاری
  اگه آدم و مثلا خانمی سازگار نباشه وقتی ازدواج میکنه و میره تو خانواده‌ی جدید رفتارش را هماهنگ بع فرهنگ خانواده همسر نمیکنه نتیجه میشه جنگ عروس و مادر شوهر
  اگه وقتی آدم قطع نخاع میشه سازگار با شرایط نشه باید از شدت و عمق فاجعه فوری به رحمت ایزدی بره
  بنظر بودن بهتر از نبودنه و آدم باید با سازگار شدن با شرایط بودنش را تبدیل به شرایط خوب و قابل تحمل کنه
  حتی بهتره نویسنده با کمی تعدیل و سانسور و سازگاری با شرایط بنویسه تا اینکه ………..
  با آرزوي سلامتي براي شما
  با داشته‌های مثبت و نداشته‌های منفی باید شاد بود

 • ستاره:

  با سلام خدمت تمامي عزيزان
  ميشه محبتي كنيد و از استفان هاوكينگ چيزي ننويسيد؟
  اگر استفان هاوكينگ ايران بود اولين كسي كه حكم به بازداشت و اعدامش صادر مي‌كرد همين كارگروه و مسئولين محترم بود.
  چرا؟ چه خطايي ازش سرزده؟
  كفر
  مگه نمي‌دونيد ايشون كافر هستند و حكم كافر اعدامه
  خبر نداريد استفان هاوكينگ گفته ‌”خدا دروغي بيش نيست و خدايي وجود ندارد”. ايشون منكر اصل ماجرا شده چه برسه به فرعيات.
  كسي كه ميگه خدا نيست كافر هست و كافر هم اجازه زندگي نداره. اگر از شانس بدش ايران به دنيا آمده بود تا حالا ده بار كفن شده بود و هفت دور جسدش پوسيده بود. پس چنين كسي ارزش صحبت كردن نداره
  لطفا در مورد كفار اجنبي چيزي ننويسيد كه ملت خودمان از راه بدر مي‌شوند و ممكنه ايده وجود نداشتن خدا در ذهنشون جون بگيره. دشمني كه بذر بي‌ديني در دل و فكر سايرين بكارد جزو پروژه‌هاي جنگ نرم و سخت محسوب ميشود و بسيار بسيار خطرناك است
  ——–
  خواستم گوشزد كرده باشم كه پس فردا كافر و بي‌دين شديد بدونيد از كجا سرچشمه گرفته بود. بهتره تا به اون سمت نرفتيم سرچشمه را خشك كنيم ما در اين زمينه‌ها مهارت بسياري داريم.
  پيش به سوي نابودي استفان هاوكينگ، كافر بي‌دين!!!

 • ساتین:

  دیگه با این سایت اسپشیال ما را کاری نیست.

  ویولت بود که ما را با مشکلات افراد هاص این جامعه آشنا کرد.

  خوشحالیم که هست و هنوز می نویسه و خوشحالیم که باز هم وبلاگی داره که بخونیم.

  امنیت ملی رو هم امثال صادر کنندگان این حکم از بین برده اند.

  • گلشن:

   عزیزم هری
   کی گفته بیای اینجا
   اینجای جای افرادی مثله تو و امثال تو نیست
   دست مسئولین اسپشیال و کارگروه و فتا و.. درد نکنه که فضای مجازی رو تمیز می کنند

 • یکی از خوانندگان خاموش ویولت:

  اگر ما با دشمنان آزادی بیان مخالفیم و نمیخواهیم که به بهانه های دروغین آزادی گفتن و نوشتن را از ما بگیرند که رسوا نشوند و هر کار زشتی را زیر دروغهای خودشان پنهان نکنند و حتی زیبا جلوه ندهند باید خودمان خودمان را برکنار نکنیم.از ستاره گرامی که با شجاعت و روشنبینانه مسائل را گفتند این انتظار نمیرود که خودشان وبلاگ خودشان را برکنار کنن.همه ما باید اگر زمینمان هم زدند تلاش کنیم که دوباره و سه باره…بلند شویم.

 • قطع نخاع:

  فک کنم این یارو ستارههه همون ویوولت باشه که با اسم مستعار اومده و واسش سینه چاک چاک چاک میکنه

 • ستاره:

  خانم يا آقاي محترم با نام قطع نخاع:
  1- ستاره، يارو نيست و خانم هست. تا اونجايي كه خبر دارم اين اسم از گذشته متعلق به خانم‌ها بوده و هست پس خطاب شما محترمانه نيست.
  2- ستاره، ويولت نيست، با دقت بخونيد تا متوجه شويد مبتلا به ام‌اس نيست.
  3- بنابراين بهتره ديگران را بي دليل قضاوت نكنيم، چه ستاره، چه ويولت و استفان.
  4- چه دشمني يا ناراحتيي در دل شما هست كه به جاي دوستي و حمايت اينقدر دلخور هستيد؟ اگر كمكي از دستم برمياد، بفرماييد.
  5- اشتباهات و خطاهاي گفتارم را بهم متذكر شويد خوشحال مي‌شوم گوش بدهم اما چنين قضاوت كردني شايسته شما نيست.
  نكته بعدي:
  دوست داريد استفان را بابت كفرگويي به دار مجازات متهم كنيد و از اينكه چنين كافري را بر دار ببينيد خوشحال مي‌شويد؟
  آيا منصور بايد بر دار مي‌رفت؟ آيا منصور حلاج كافر بود؟

  به نظر من استفان را نبايد قضاوت كرد بلكه بايد تقديرش كرد كه با تمام ناتواني‌هاي جسمي، توانايي‌هاي فراواني از خودش نشون داده
  به فرض اينكه وي معتقد باشد “خدا نيست…” آيا گفتارش ناقض وجود خداست؟ خير، بود و نبود خدا به گفتن و نگفتن ما آدمها مربوط نمي‌شود پس حق نداريم واكنش نابودگرانه‌اي به سخن ايشان نشان دهيم يا تفسير و قضاوتش كنيم.
  مي‌دونيد امروز بعد از كامنتي كه نوشته بودم مطلببي ديدم كه گفته استفان تغيير عقيده داده؟ “وي در گفتگو با یک شبکه ترکیه‌ای ادعای قبلی خود در مورد خلقت را تغییر داده و تصریح کرده که خالق دنیا خداوند است.” درستي يا نادرستي اين مطلب را بررسي نكردم اما فكر نمي‌كنيد اگر ديروز به دار مجازات آويخته بوديدمش، امروزش را نمي‌ديديم؟ اونوقت استفان خطاكار بود يا من و شمايي كه محروم و محكومش كرديم؟
  بهتر نيست به جاي دشمني، دوستي
  به جاي بغض، محبت
  و به جاي حذف، پذيرش و درك همديگر را پيش گيريم؟

 • هیچوقت از اسپشیال خوشم نمیومد و خیلی خوشحالم از اینکه ویولت از اینجا خارج شد…
  امیدوارم بقیه ی دوستانی ام که خیلی دلم میخواد اینجا نباشن هر چه زودتر حذف بشن…

 • ستاره:

  دوست عزيز با نام قطع نخاع، اگر كلامم ازرده خاطرتان كرده كه چنين واكنشي نشان داديد، متاسفم
  درسته شرايط فيزيكيم خيلي سخته اما چون با كفشهاي شما راه نرفتم دنيا را از ديد شما نديدم پس حتما دليل خوبي براي نوع برخوردتان داريد
  اميدوارم روزي از راه برسه كه دلخوريها دوستي بشه و دوريها، نزديكي
  تا اون روز شما را به خدا ميسپارم و دنياي شما متعلق به شما

 • چرا کامنت من تائید نشده؟!
  اینجا نظرات گلچین میشه؟!

 • sima:

  تابلوئه ستاره همون ویولت هست.

 • سوگند:

  ستاره جون چرا بحث میکنی با ادمهای بی ادب
  عزیزم ویولت که داره می نویسه توی همون صفحه پراز زندگی بنفش . بیا بخون دیگه. بهرحال این سایت اسپشیال بود که یاور و همراهش رو از دست داد همین.
  و اینجا رو بزار برای بی ادبانی چون قطع نخاع که متاسفم برای مشکلی که داند اما گویا مشکلشون بیش از قطع نخاع هست متاسفانه. فکر میکنم قسمتی از مغزشون هم قطع شده که بلد نیستن ادب رو احترام یعنی چی
  هروقت یاد گرفتن درست صحبت کنن بیان وبلاگ ویولت دوباره ادامه بحث در خدمتشون هستیم

 • من واقعا متاسف شدم از شنیدن خبر حذف وبلاگ ویولت از اسپشیال :(
  ویولت از پایه های اصلی و اولیه ی بنای اسپشیال بود، و به نوعی اعتبار سایت.
  می دانم که اکنون روح نوید آزرده است… بهرحال نوید و ویولت در نخستین گام های این جا تعامل داشتند…
  تصمیم قطعی و بی بازگشت حذف واقعا بی انصافی است. او واقعا سهم بسزایی داشت در خودباوری معلولین… باور، شعار سایت اسپشیال. آرمانِ نوید. کعبه ی مقصود معلولین…

  البته می دانم که ویولت در فضای مجازی و حتی در دنیای واقع، آنقدر اعتبار داشت که این حذف سبب گمنامی اش نشود…
  به نظرم بیشترین ضرر این تصمیم به سایت اسپشیال برمی گردد.

  البته به مدیر محترم سایت، حسین عزیز، حق می دهم. ایشان مسئول کل خانواده ی اسپشیال هستند، نه فقط یک عضو آن…

  ویولت هم تنها یک انتخاب داشت. همرنگ جماعت شدن و خودسانسوری، یا ایستادگی به هر قیمتی…
  حسین عزیز فقط از این مانع شدند که این قیمت را همه بپردازند…
  ویولت و حسین، به هیچ کدامشان ایرادی وارد نیست،

  ایراد به کسان دیگری وارد است…

انجمن سایت اسپیشال
 • مشکلی هست! خوراک در دسترس نیست. دوباره تلاش کنید.